Choď na obsah Choď na menu
 


Cenník

Prehliadky Paríža a jeho širokého okolia so súkromným sprievodcom môžu byť peši, na bicykli alebo miestnou dopravou. Takto máte možnosť navštíviť všetky zaujímavé miesta ako Latinskú štvrť, štvrť Marais, štvrť Montmartre, spraviť si výlet do Versailles...skrátka všade tam, kde vás to ťahá najviac a čo by ste radi preskúmali zblízka.

Poldenná 4 hodinová prehliadka  - tarifa 30€/hod. pre celú skupinu

Napr. pri počte 10 osôb sú náklady pre 1 osobu 12€

Celodenná prehliadka na 8 hodín a viac - tarifa 25€/hod. pre celú skupinu

Napr. pri počte 10 osôb sú náklady pre 1 osobu 20€

baloniklogonov11w.png

Peši  sa môžete pohybovať takmer kdekoľvek a hlavne zvoliť si trasu, ktorá Vám vyhovuje najlepšie. Tempo, ktoré si zvolíte, je tiež na Vás. Ak máte so sebou spoločníka, je to výborná možnosť ako zdieľať svoje zážitky spoločne. Pešia turistika poskytuje priestor na akúkoľvek improvizáciu pred plánovaním trasy ale aj počas samotnej výpravy. Myslite najmä na pohodlnú obuv a oblečenie.  Ak radi lovíte krásne fotografie a obľubujete detailné zábery, takýmto spôsobom si môžete prezrieť  krásy architekúry zblízka, zacítiť vôňu z kaviarní alebo stretnúť domácich obyvateľov. Najlepšia voľba ako nasať šarm a eleganciu mesta čo najautentickejšie.

Na bicykli objavovať Paríž je ideálny spôsob ako sa dostanete aj do úzkych uličiek, kde sa určite nestratíte a zároveň sa pohybujete o niečo rýchlejšie ako peši. Ďaleko od hlučných bulvárov, môžete profitovať z príjemnej atmosféry v rôznych štvrtiach. Ak máte chuť, môžete ľahko zastaviť a kedykoľvek vojsť napr do múzea alebo obchodíka, či prejsť sa záhradou. Navyše urobíte skvelú vec pre Vaše srdce. Množstvo vyhradených cestičiek pre cyklistov necháva príležitosť ako vidieť viac a zároveň byť na čerstvom vzduchu. A tak trochu sa stať Parížanom, keďže bicykel je ich obľúbeným dopravným prostriedkom.

Miestnou dopravou sa môžete dostať aj do širšieho okolia Paríža a je super pomocníkom pri prekonávaní väčších vzdialeností. Je premyslená, logická a dobre označená, prepojená aj so všetkými letiskami v okolí. Ak ste prišli autom, je skvelou náhradou pri presunoch, keď sa chcete vyhnúť problémom s hľadaním parkovacieho miesta. K dispozícii je metro, autobusy, električky, vlaky RER pre Paríž a Ile de France, regionálne vlaky spájajúce ostatné regióny Francúzska, rýchlovlaky a množstvo ďalších alternatívnych spôsobov dopravy  v samotnom Paríži ako napr. zapožičanie kolobežiek, bicyklov, motoriek, áut...Stačí si vybrať čo je pre Vás a Vaše plány čo najpohodlnejšie a najpríjemnejšie.