Choď na obsah Choď na menu
 


Prehliadky

Ma carte de ParisVýnimočné kultúrne dedičstvo, ktoré v Paríži vidno takmer na každom kroku, je úžasnou ukážkou architektúry, umenia, histórie. Aj v mnohých regiónoch Francúzska môžeme spoznať bohatú a zaujímavú históriu, pochopiť mentalitu národa, pestrosť regiónov, dozvedieť sa viac o mestách, o historických súvislostiach, spoznať profily mnohých osobností z minulosti. 

 

Objavovať Paríž v sprievode skúseného sprievodcu je možnosť ako sa ponoriť priamo do centra diania, priamo do atmosféry mesta. Pamiatky „ožijú“, ak si o nich vypočujete podrobnosti z minulosti a aj to čím žijú dnes. Mesto sa k Vám priblíži, bude sa Vám zdať známejšie. Lokálny sprievodca Vám umožní vidieť aj tie miesta, ktoré si bedekre nevšímajú alebo sa o nich zmieňujú len okrajovo.

Prehliadkou s osobným sprievodcom môžete spoznať spôsob života Parížanov, ich obľúbené reštaurácie, všímať si ich štýl obliekania, ba možno odpozorovať ich „art de vivre“ (umenie žiť). Zastaviť čas a vychutnať si správny moment.

Váš sprievodca sa bude venovať len Vám a umožní Vám vidieť Paríž tak, ako by ste boli priateľom sprievodcu. Ak ste prišli ako turisti, môžete odísť ako Parížania alebo sa nimi stať počas Vašej návštevy. Prehliadky sú autentickými ukážkami šarmu a elegancie mesta, spoznáte skryté miesta pred húfmi turistov, necháte pracovať svoju predstavivosť ako sa žilo kedysi a dnes. Tiež živé diskusie domácich obyvateľov a ich prístup ku každodenným záležitostiam sú spôsobmi ako vnímať mesto vcelku so všetkým, čo k nemu patrí. Rôzne zamerané múzeá, fasády domov, stopy času na budovách, okrasné záhrady, gestá obyvateľov, úsmevy obchodníkov, vône a pachy na uliciach, množstvo veľkých a malých svetiel, dizajnové výklady...to všetko a ešte viac je Paríž.

Prehliadky môžu byť  peši, na bicykli alebo miestnou dopravou.

Peši  sa môžete pohybovať takmer kdekoľvek a hlavne zvoliť si trasu, ktorá Vám vyhovuje najlepšie. Tempo, ktoré si zvolíte, je tiež na Vás. Ak máte so sebou spoločníka, je to výborná možnosť ako zdieľať svoje zážitky spoločne. Pešia turistika poskytuje priestor na akúkoľvek improvizáciu pred plánovaním trasy ale aj počas samotnej výpravy. Myslite najmä na pohodlnú obuv a oblečenie.  Ak radi lovíte krásne fotografie a obľubujete detailné zábery, takýmto spôsobom si môžete prezrieť  krásy architekúry zblízka, zacítiť vôňu z kaviarní alebo stretnúť domácich obyvateľov. Najlepšia voľba ako nasať šarm a eleganciu mesta čo najautentickejšie.

Na bicykli objavovať Paríž je ideálny spôsob ako sa dostanete aj do úzkych uličiek, kde sa určite nestratíte a zároveň sa pohybujete o niečo rýchlejšie ako peši. Ďaleko od hlučných bulvárov, môžete profitovať z príjemnej atmosféry v rôznych štvrtiach. Ak máte chuť, môžete ľahko zastaviť a kedykoľvek vojsť napr do múzea alebo obchodíka, či prejsť sa záhradou. Navyše urobíte skvelú vec pre Vaše srdce. Množstvo vyhradených cestičiek pre cyklistov necháva príležitosť ako vidieť viac a zároveň byť na čerstvom vzduchu. A tak trochu sa stať Parížanom, keďže bicykel je ich obľúbeným dopravným prostriedkom.

Miestnou dopravou sa môžete dostať aj do širšieho okolia Paríža a je super pomocníkom pri prekonávaní väčších vzdialeností. Je premyslená, logická a dobre označená, prepojená aj so všetkými letiskami v okolí. Ak ste prišli autom, je skvelou náhradou pri presunoch, keď sa chcete vyhnúť problémom s hľadaním parkovacieho miesta. K dispozícii je metro, autobusy, električky, vlaky RER pre Paríž a Ile de France, regionálne vlaky spájajúce ostatné regióny Francúzska, rýchlovlaky a množstvo ďalších alternatívnych spôsobov dopravy  v samotnom Paríži ako napr. zapožičanie kolobežiek, bicyklov, motoriek, áut...Stačí si vybrať čo je pre Vás a Vaše plány čo najpohodlnejšie a najpríjemnejšie.

 

Rubriky