Choď na obsah Choď na menu
 


Váš sprievodca

20181106_190348.jpgMoje meno je Viera Ďurčaťová a pochádzam zo Záhoria, regióna známeho typickým nárečím, miestnymi špecialitami a najmä svojráznym humorom, s ktorým Záhoráci berú život s nadhľadom a udalosti tak, ako prídu. A tak som to týmto spôsobom zobrala aj ja, keď manžel dostal pracovnú ponuku mimo naše krásne Slovensko. Náš život sa pred niekoľkými rokmi začal odohrávať v meste nad riekou Seinou - v Paríži.

Otvorila som pomyselné dvere a odvtedy ich otváram aj iným. Rodine, priateľom, známym a teraz klientom už ako profesionálny sprievodca.

Tak vitajte, nech sa páči!

 

baloniklogonov11w.png

Lokálny turistický sprievodca pre jednotlivcov a skupiny - Paríž a okolie, vybrané regióny Francúzska.
Personalizované prehliadky "ušité na mieru" podľa Vás.
Tematické prehliadky.

Som tu pre Vás, so mnou sa tu nestratíte.

Prehliadky môžu byť peši, na bicykli alebo miestnou dopravou.

Výnimočné kultúrne dedičstvo, ktoré v Paríži vidno takmer na každom kroku, je úžasnou ukážkou architektúry, umenia, histórie. Aj v mnohých regiónoch Francúzska môžeme spoznať bohatú a zaujímavú históriu, pochopiť mentalitu národa, pestrosť regiónov, dozvedieť sa viac o mestách, o historických súvislostiach, spoznať profily mnohých osobností z minulosti. 

Objavovať Paríž v sprievode skúseného sprievodcu je možnosť ako sa ponoriť priamo do centra diania, priamo do atmosféry mesta. Pamiatky „ožijú“, ak si o nich vypočujete podrobnosti z minulosti a aj to čím žijú dnes. Mesto sa k Vám priblíži, bude sa Vám zdať známejšie. Lokálny sprievodca Vám umožní vidieť aj tie miesta, ktoré si bedekre nevšímajú alebo sa o nich zmieňujú len okrajovo.

Prehliadkou s osobným sprievodcom môžete spoznať spôsob života Parížanov, ich obľúbené reštaurácie, všímať si ich štýl obliekania, ba možno odpozorovať ich „art de vivre“ (umenie žiť). Zastaviť čas a vychutnať si správny moment.

Váš sprievodca sa bude venovať len Vám a umožní Vám vidieť Paríž tak, ako by ste boli priateľom sprievodcu. Ak ste prišli ako turisti, môžete odísť ako Parížania alebo sa nimi stať počas Vašej návštevy. Prehliadky sú autentickými ukážkami šarmu a elegancie mesta, spoznáte skryté miesta pred húfmi turistov, necháte pracovať svoju predstavivosť ako sa žilo kedysi a dnes. Tiež živé diskusie domácich obyvateľov a ich prístup ku každodenným záležitostiam sú spôsobmi ako vnímať mesto vcelku so všetkým, čo k nemu patrí. Rôzne zamerané múzeá, fasády domov, stopy času na budovách, okrasné záhrady, gestá obyvateľov, úsmevy obchodníkov, vône a pachy na uliciach, množstvo veľkých a malých svetiel, dizajnové výklady...to všetko a ešte viac je Paríž.

„Mám rada cestovateľov, ktorí sú objaviteľmi, ktorí sú zvedaví, chcú sa veľa dozvedieť, túžia sa dotknúť a neboja sa degustovať dovtedy nepoznané. Najviac som rada, keď vidím nadšenie a chuť, keď sa moji klienti neboja experimentovať, zaujímajú sa o záhady z minulosti . Teším sa, keď mi povedia ako ich deň obohatil, že zahasili svoj smäd, dozvedeli sa niečo nové, čo predtým nevedeli. Ja sama som fascinovaná neobjasnenými príbehmi a okolnosťami ako je napr. tajomný úsmev Mony Lisy.“

Viera Ďurčaťová