Choď na obsah Choď na menu

Prehliadky

Sacré CoeurObjavovať Paríž v sprievode skúseného sprievodcu je možnosť ako sa ponoriť priamo do centra diania, priamo do atmosféry mesta. Pamiatky „ožijú“, ak si o nich vypočujete podrobnosti z minulosti a aj to čím žijú dnes. Mesto sa k Vám priblíži, bude sa Vám zdať známejšie.

Prehliadkou s osobným sprievodcom môžete spoznať spôsob života Parížanov, ich obľúbené reštaurácie, všímať si ich štýl obliekania, ba možno odpozorovať ich „art de vivre“ (umenie žiť). Zastaviť čas a vychutnať si správny moment.

Váš sprievodca sa bude venovať len Vám a umožní Vám vidieť Paríž tak, ako by ste boli priateľom sprievodcu. Ak ste prišli ako turisti, môžete odísť ako Parížania alebo sa nimi stať počas Vašej návštevy. Prehliadky sú autentickými ukážkami šarmu a elegancie mesta, spoznáte skryté miesta pred húfmi turistov, necháte pracovať svoju predstavivosť ako sa žilo kedysi a dnes. Tiež živé diskusie domácich obyvateľov a ich prístup ku každodenným záležitostiam sú spôsobmi ako vnímať mesto vcelku so všetkým, čo k nemu patrí.

Prehliadky:

Okruh "Som prvýkrát v Paríži"

Okruh pre romantikov

Okruh vo Versailles

Prehliadka Latinskej štvrte

Prehliadka štvrte Marais

Prehliadka štvrte Montmartre

Špeciálne zamerané prehliadky:

-gurmánsky okruh v Paríži

-gurmánsky okruh v regiónoch Francúzska

-odhalenia parížskych mostov

-muzikálny Paríž

-tajomstvá stredoveku v Paríži

-po "zelenej"trase

-záhady podzemia Paríža...

Mimo Paríž:

Výlet do Champagne vlakom TGV

Výlet do Disneyland Paris

Výlet do údolia rieky Loire

Výlet do zámkov v okolí Paríža

Výlet na Omaha Beach, vylodenie v Normandii

Prehliadky môžu byť  peši, na bicykli alebo miestnou dopravou.

Peši  sa môžete pohybovať takmer kdekoľvek a hlavne zvoliť si trasu, ktorá Vám vyhovuje najlepšie. Tempo, ktoré si zvolíte, je tiež na Vás. Ak máte so sebou spoločníka, je to výborná možnosť ako zdieľať svoje zážitky spoločne. Pešia turistika poskytuje priestor na akúkoľvek improvizáciu pred plánovaním trasy ale aj počas samotnej výpravy. Myslite najmä na pohodlnú obuv a oblečenie.  Ak radi lovíte krásne fotografie a obľubujete detailné zábery, takýmto spôsobom si môžete prezrieť  krásy architekúry zblízka, zacítiť vôňu z kaviarní alebo stretnúť domácich obyvateľov. Najlepšia voľba ako nasať šarm a eleganciu mesta čo najautentickejšie.

Na bicykli objavovať Paríž je ideálny spôsob ako sa dostanete aj do úzkych uličiek, kde sa určite nestratíte a zároveň sa pohybujete o niečo rýchlejšie ako peši. Ďaleko od hlučných bulvárov, môžete profitovať z príjemnej atmosféry v rôznych štvrtiach. Ak máte chuť, môžete ľahko zastaviť a kedykoľvek vojsť napr do múzea alebo obchodíka, či prejsť sa záhradou. Navyše urobíte skvelú vec pre Vaše srdce. Množstvo vyhradených cestičiek pre cyklistov necháva príležitosť ako vidieť viac a zároveň byť na čerstvom vzduchu. A tak trochu sa stať Parížanom, keďže bicykel je ich obľúbeným dopravným prostriedkom.

Miestnou dopravou sa môžete dostať aj do širšieho okolia Paríža a je super pomocníkom pri prekonávaní väčších vzdialeností. Je premyslená, logická a dobre označená, prepojená aj so všetkými letiskami v okolí. Ak ste prišli autom, je skvelou náhradou pri presunoch, keď sa chcete vyhnúť problémom s hľadaním parkovacieho miesta. K dispozícii je metro, autobusy, električky, vlaky RER pre Paríž a Ile de France, regionálne vlaky spájajúce ostatné regióny Francúzska, rýchlovlaky a množstvo ďalších alternatívnych spôsobov dopravy  v samotnom Paríži ako napr. zapožičanie kolobežiek, bicyklov, motoriek, áut...Stačí si vybrať čo je pre Vás a Vaše plány čo najpohodlnejšie a najpríjemnejšie.